Dzięki otrzymanej promesie zmodernizujemy blisko kilometr dróg rolniczych

W ramach środków budżetu województwa związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych na modernizację dróg dojazdowych do pól i gospodarstw rolnych Gmina Grybów otrzymała 150 tysięcy złotych dofinansowania. Pozyskane środki pozwolą na modernizację dwóch odcinków dróg, po jednym we Florynce i Binczarowej.

Uroczyste wręcznie dokumentów gwarantujących przyznanie dofinansowania odbyło się wczoraj, 5 czerwca br. w Centrum Dydaktyki Akademi Górniczo-Hutniczej w Krakowie podczas Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Miast Małopolski.

Promesę z rąk wicemarszałków Województwa Małopolskiego: Łukasza Smółki i Tomasza Urynowicza odebrał Wójt Gminy Grybów Jacek Migacz.

- Całkowity koszt obdywu zadań wyniesie około 300 tysięcy złotych - mówi Jacek Migacz, wójt Gminy Grybów. - Modernizacja dróg rolniczych ułatwi dojazd rolnikom do swoich pól oraz gospodarstw. Cieszę, że z sukcesem sięgamy, jako Gmina, po środki zewnętrzne. Łącząc je z wkładem własnym, możemy pozwolić sobie na realizację znacznie większych zadań.

Modernizacji zostaną poddane:
- droga "k/Świetlicy" nr 133/1, nr 121 w miejscowości Florynka - 500mb,