Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej uwielbiane przez rolkarzy

Obiekt Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej będzie w tym roku co najmniej dwukrotnie gościł najlepszych rolkarzy w kraju za sprawą Pucharu Polski w Inline Alpine. Zawodnicy przybyli do naszej gminy wprost podkreślają, takiego ośrodka ciężko szukać w Europie.

18 maja br. trasy Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej stały się miejscem rywalizacji dla ponad 30 najlepszych zawodników. Start odbywał się w kilku kategoriach: od juniora E do seniora. Najmłodszy zawodnik był z rocznika 2011, najstarszy natomiast z 1969.

– Przekrój wiekowy był dość spory – mówi Antoni Zalewski, współorganizator eliminacji Pucharu Polski Inline Alpine w Ptaszkowej. – Zawody odbyły się w cyklu Pucharu Polski. Inline alpine to połączenie jazdy na rolkach z narciarskim slalomem. Są to tak naprawdę konkurencje polegające na tym samym co na nartach. Jest to letni odpowiednik narciarstwa alpejskiego. Dzisiaj jeździliśmy slalom na najbardziej stromym odcinku tras Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej. Trasa miała około 190 metrów i liczyła aż 31 bramek. Było szybko i wymagająco.

Rywalizacja wyłoniła zwycięzców: wśród pań najszybsza okazała się Hanna Rodawska (TST Warszawa) z czasem 49,30, wśród mężczyzn Michał Styrylski (Skimka Say Sport) z czasem 44,15.

– Były to pierwsze zawody wrotkarzy na naszych trasach Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej – powiedział wójt gminy Grybów Jacek Migacz, podsumowując wydarzenie. – To, że gościmy najlepszych zawodników uprawiających tą wąską dyscyplinę sportu w Ptaszkowej est dla nas ogromnym wyróżnieniem.

Następna edycja Pucharu Polski Anline Alpine w Ptaszkowej zaplanowana jest na dzień 1 września 2019 roku. Zapraszamy!

fot. J.Kieroński / Grybow24.pl

FILMY