Po raz szóty zaśpiewali dla misji. Koncert Charytatywny AVE MARIA w Kąclowej

Pod patronatem wójta Gminy Grybów Jacka Migacza odbył się w minioną niedzielę, 26 maja br. koncert charytatywny pn. AVE MARIA. W programie koncertu, wśród wielu wspaniałych artystów z naszej gminy znalazła się Urszula Rojek światowej sławy sopranistka.

To już szósta edycja tego wydarzenia. Tym razem jego ogranizatorem był Proboszcz Parafii pw. NMP Wniebowziętej w Kąclowej wspólnie z Przyjaciółmi Misji. Koncert cieszył się wysoką frekwencją publiczności oraz gości, obecny był m.in. wicewójt Gminy Grybów Andrzej Poręba, były wójt Gminy Grybów Piotr Krok, radni gminy Grybów oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Grybowie Józef Góra.

Swoje talenty zaprezentowali: Urszula Rojek – sopranistka pochodząca z Bobowej, która występuje na międzynarodowych scenach Europy, Ameryki i Azji, pianistka Magdalena Zębala, grupa śpiewających nauczycieli Trio na Bis, Gabriela Burkot studentka Akademii Muzycznej, chór z Krużlowej Wyżnej Cantate Deo pod batutą Romana Kwoki oraz Pogórzańskie Dzieci czyli dziecięcy zespół regionalny z Kąclowej. Kierownictwo artystyczne nad koncertem pełniła Danuta Suder.

Koncert charytatywny w Kąclowej odbył się przy wsparciu m.in. Urzędu Gminy Grybów. Dochód z wydarzenia trafii do Polskiej Misji w Czadzie, gdzie posługuje ks. Piotr Skraba, misjonarz pochodzący z Kąclowej.

Więcej zdjęć na portalu www.grybow24.pl