Znamy zwycięzców gminnego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

We wtorek, 12.03.2019 roku w remizie OSP Biała Niżna odbyły się miejsko-gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Kilkudziesięciu uczniów z terenu gminy i miasta Grybowa, podzielonych na trzy kategorie wiekowe zmagało się z pytaniami z zakresu wiedzy pożarniczej i ochrony przeciwpożarowej.

Test sprawdzał m.in. znajomość sprzętu i armatury, taktyki działań gaśniczych, przepisów przeciwpożarowych. Organizatorami turnieju był Zarząd Oddziału Miejsko Gminnego ZOSP w Grybowie oraz Gmina Grybów a dokładniej dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Maria Majcher. Nagrody dla najlepszych uczestników ufundował oraz wręczył wójt gminy Grybów Jacek Migacz.

Zwycięzcy I miejsca z każdej kategorii wiekowej awansowali do etapu powiatowego, który odbędzie się 4 kwietnia br. Serdecznie gratulujemy!

Najlepsze wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych:

grupa I uczniowie szkół podstawowych klasy I - VI
I miejsce  Jan Michalik 24 pkt
II miejsce Agnieszka Filip 23 pkt
III miejsce Benedykt Świgut 21 pkt

grupa II uczniowie szkół gimnazjalnych oraz VII i VIII kl
I miejsce Natalia Smoła 29 pkt
II miejsce Martyna Kogut 28 pkt
III miejsce Weronika Siuta 23 pkt

Grupa III uczniowie szkól ponadgimnazjalnych
I miejsce Ewa Matuła 34 pkt
II miejsce Patryk Studziński 32 pkt