Młodzież polonijna z 12 krajów rywalizowała w Ptaszkowej [WIDEO, FOTO]

Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej oraz gmina Grybów była współgospodarzem I Młodzieżowych Polonijnych Mistrzostw Sportów Zimowych 2019. Młodzież polonijna z 12 krajów rywalizowała na ptaszkowskich trasach w narciarstwie biegowym.

I Młodzieżowe Polonijne Mistrzostwa Sportów Zimowych odbywały się w dniach 20-24 lutego, a ich organizatorem było Stowarzyszenie "Wspólnota Polska". Sportowcy startujący w dyscyplinie narciarstwa biegowego w stulu klasycznym i dowolnym przybyli do Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej w drugim dniu Mistrzostw. Zawody rozegrano na zamkniętych pętlach o długości 1,5 kilometra ze startu wspólnego w poszczególnych kategoriach wiekowych. Sędzią głównym Zawodów był Feliks Piwowar, zaś kierownikiem zawodów Dominik Jazic. Start zawodników na trasach CSZ w Ptaszkowej zainaugurowali Dariusz Bonisławski prezes Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" oraz wójt gminy Grybów Jacek Migacz.


- Dzięki współpracy z Panem wójtem, tutejszymi działaczami sportowymi udało się wypracować wyjątkową atmosferę, którą jeszcze długo po powrocie Ci młodzi zawodnicy będą pamiętać - powiedział Dariusz Bonisławski, prezes Stowarzyszenia "Wspólnota Polska". - Także profesjonalizm przygotowania tras biegowych, piękne położenie ale i zaangażowanie pracowników tutejszego ośrodka wpłynęło na bardzo dobry przebieg zawodów. Młodzież, która przyjeżdża tutaj na zaproszenie Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" oraz Senatu RP ma się w naszym kraju zakochać, mają wyjechać stąd z przekonaniem, że Polska - ojczyzna ich przodków, to miejsce, do którego warto wracać.

Satysfakcji, z obecności polonijnej młodzieży w Ptaszkowej nie krył wójt Jacek Migacz: - Jestem niezmiernie wdzięczny zarówno Stowarzyszeniu Wspólnota Polska jak i Panu Marszałkowi Senatu Stanisławowi Karczewskiego za to, że młodzież z aż 12 krajów mogła zobaczyć nasz wspaniały obiekt w Ptaszkowej oraz uczestniczyć w zawodach biegowych tu przeprowadzonych. To wspaniała okazja do integracji połączonej z rywalizacją sportową w duchu fair play.

W podsumowaniu Mistrzostw, które odbyło się w Starym Domu Zdrojowym w Krynicy udział wzięli m.in.  Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski, senator Artur Warzocha, ambasador dr Witold Rybczyński z Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Patryk Wicher, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego reprezentujący Marszałka Województwa Małopolskiego.

Gmina Grybów reprezentowana była przez wójta Jacka Migacza oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Renatę Żarnowską. Pod koniec uroczystości Marszałek Senatu RP osobiście złożył podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji Mistrzostw.

 


Relacja Regionalnego Portalu Informacyjnego Grybow24.pl:

CSZ w Ptaszkowej miejscem międzynarodowych zawodów (TV)

 

fot. M.Książkiewicz

FILMY

GALERIA