Dzień Sołtysa w Ptaszkowej z udziałem Marszałka Województwa Małopolskiego

W minioną sobotę, 2 marca br. w remizie OSP Ptaszkowa odbyła się wyjątkowa gala zorganizowana przez Stowarzyszenie Sołtysów Ziemi Sądeckiej przy współpracy z naszą Gminą Grybów oraz Społeczno-Kulturalnym Towarzystwem "Sądecznin", podczas której został wręczony tytuł „Sołtysa Roku 2017”. Wydarzenie połączone było z jubileuszem 660-lecia Ptaszkowej. Rangę Dni Sołtysa w Ptaszkowej podniosła obecność Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego, posła na Sejm RP Arkadiusza Mularczyka oraz radnej SWM Marty Mordarskiej.

Na sali remizy OSP w Ptaszkowej znaleźli się także samorządowcy m.in. wójt gminy Łącko Jan Dziedzina, wójt gminy Gródek nad Dunajcem Józef Tobiasz oraz inne osoby reprezentujące gminy, z których pochodzili nominowani w konkursie sołtysi.

Przybyłych sołtysów oraz szanownych Gości powitał wójt gminy Grybów Jacek Migacz, następnie głos zabrał Piotr Gniadecki - prezes Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Sądeckiej.

Wśród wyróżnionych w tym roku znaleźli się m.in.: Tadeusz Kurzeja sołtys wsi Zagorzyn (gmina Łącko), który zdobył pierwsze miejsce i tytuł Sołtysa Roku. Drugie miejsce przypadło Elżbiecie Wysowskiej, sołtysowi wsi Lipnica Wielka (gmina Korzenna), natomiast trzecie miejsce ex aequo zajęli Łukasz Jarzębak – sołtys wsi Łomnica-Zdrój (gmina Piwnicza-Zdrój) i Józef Janczura – sołtys wsi Łącko (gmina Łącko).

Sołtysem roku 2016 był Marian Kruczek, sołtys wsi Ptaszkowa dlatego finał konkursu odbywał się tym razem na terenie naszej Gminy Grybów.

- Gratuluję wszystkim mieszkańcom pięknego jubileuszu 660-lecia Ptaszkowej, a Sołtysowi Roku zdobycia tego tytułu - powiedział Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego. - Doceniam ogromny wysiłek wszystkich Pań i Panów sołtysów, którzy na co dzień biorą udział w życiu lokalnych społeczności. Dziękuję za ogromny trud, który podejmujecie Państwo na rzecz wszystkich mieszkańców.

fot. M.Książkiewicz / grybow24.pl