VIII GMINNY PRZEGLĄD DOROBKU KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH SIOŁKOWA 2018

W piękny jesienny dzień 7 listopada 2018 roku w Siołkowej odbył się VIII Gminny Przegląd Dorobku Kół Gospodyń Wiejskich. Przegląd zorganizowało Stowarzyszenie Turystyczna Wieś Retro z Ptaszkowej przy współudziale Gminnego Ośrodka Kultury w Grybowie oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Siołkowej.

W piękny jesienny dzień 7 listopada 2018 roku w Siołkowej odbył się  VIII Gminny Przegląd Dorobku Kół Gospodyń Wiejskich .

Ogółem udział wzięło 11 KGW z następujących miejscowości: Biała Niżna,  Biała Wyżna , Chodorowa, Florynka, Gródek, Kąclowa, Krużlowa Wyżna,  Polna, Ptaszkowa, Siołkowa, Stara Wieś.

Komisja z Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu, w składzie;

Pan Benedykt Kafel – etnograf

Pani Zofia Skwarło – regionalista

Pani Jadwiga Adamczyk – muzyk

Pani Marta Smólczyńska – regionalista

dokonała oceny przygotowanych przez KGW potraw, ozdób świątecznych oraz scenek rodzajowych.

Scenki rodzajowej zaprezentowały :KGW Siołkowa  „Kiszenie kapusty”, KGW Biała Wyżna „Dzień jak co

dzień”, KGW Florynka „Po Wigilii”, KGW Ptaszkowa „ Ksiądz idzie po kolędzie”.

Po degustacji potraw, ocenie ozdób i scenek rodzajowych Komisja przyznała następujące miejsca:

I dla KGW Ptaszkowa

II dla KGW Siołkowa

III dla KGW Biała Wyżna i Florynka.

Licznie zgromadzeni goście wzięli udział w degustacji potraw.