Gminne Obchody Stulecie Odzyskania Niepodległości

Dnia 14. 10. 2018 r. w Ptaszkowej uczciliśmy Stulecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Gminne świętowanie rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą w której uczestniczyły delegację z pocztami sztandarowymi z wszystkich szkół Gminy Grybów oraz Ochotniczych Straży Pożarnych.

Po zakończonym nabożeństwie   przemaszerowaliśmy wspólnie z Orkiestrą z Ptaszkowej do hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 1 w Ptaszkowej.

Wszystkich zebranych na uroczystym koncercie  przywitała Dyrektor ZSP Nr 1 w Ptaszkowej Pani Urszula Ząber.

W historyczną atmosferę obchodzonej rocznicy wprowadził nas  Pan Wójt Piotr Krok.

Koncert niepodległościowy poprowadziły Panie Elżbieta Nalepa i Magdalena Martuszewska. Wykonawcami koncertu słowno-muzycznego byli: Pani Urszula Rojek śpiewaczka operowa     z Wiednia, Pani Megumi Otsuka – pianistka i wykładowca akademicki, zespoły dziecięce działające na terenie gminy: „Pogórzańskie dzieci” z Kąclowej, „Synkopa” z Siołkowej, „Zespół wokalny” z Gródka, „Ptoszkowioki” z Ptaszkowej,  „Gaude” – chór nauczycieli Gminy Grybów. 

Wiersze recytowali   uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 i Gimnazjum  w Ptaszkowej. 

 Wyrazy wdzięczności kierujemy do Wójta Gminy Grybów Pana Piotra Kroka za honorowy patronat nad  tym historycznym wydarzeniem.                                                                                   

                                                   Niech żyje Niepodległa!

 

 

Tekst:Agnieszka Florek

Zdjęcia: Piotr Chronowski

 

GALERIA