Prodram Dobry Start 300+

 Program „Dobry Start" znany również pod nazwa „Wyprawka 300+” to jednorazowa wypłata 300 złotych na wyprawkę szkolną. Wniosek o wypłatę świadczenia może złożyć mama, tata lub opiekun dziecka.

Będzie to można zrobić drogą internetową (on-line) już od 1 lipca br. przez portal Emp@tia ( empatia.mrpips.gov.pl ) lub bankowość elektroniczną.

Od 1 sierpnia można złożyć tradycyjny, papierowy wniosek. Złożenie wniosku w lipcu i sierpniu gwarantuje wypłatę we wrześniu. Nieprzekraczalny termin na złożenie wniosków to 30 listopada br.

Podanie o wyprawkę szkolną "Dobry start" należy składać tam, gdzie do tej pory rodzice składali wnioski na świadczenia "Rodzina 500+".

Druki wniosków są już dostępne - pokój nr 1  lub do pobrania z ponizszego linku

300 zł przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie
20 –tego roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenie przez nie 24 roku życia.

300 zł nie będzie przysługiwać na dzieci uczące się w przedszkolu i realizujące roczne przygotowanie przedszkolne (tzw. zerówka) w szkole lub przedszkolu. Program nie obejmuje także szkół policealnych i szkoły dla dorosłych.

Świadczenie ma charakter powszechny tzn. rodziny otrzymają wsparcie bez względu na dochód i nie będzie obowiązku udokumentowania poniesionych wydatków związanych z rozpoczęciem roku szkolnego.

Wszystko o programie DOBRY START>>>                 Wzory wniosków>>>